جراحی مغز واعصاب

neginsalamatehakim . جراحی مغز واعصاب. نگین سلامت حکیم

جراحی مغز واعصاب

متخصص جراح مغز و اعصاب چه کارهایی انجام می دهد؟

متخصص جراح مغز و اعصاب پزشکی است که مشکلات سیستم عصبی را تشخیص می دهد و اغلب از طریق جراحی مغز یا ستون فقرات درمان می کند. او کار درمان سکته ی مغزی، تومور، انواع خاصی از نارسایی های مادرزادی، عفونت و آسیب سر یا نخاع را برعهده دارد. زندگی روزمره ی متخصص جراح مغز و اعصاب به شدت پیچیده است و وظایف و مسوولیت های او مدام تغییر می کند.

شغل و وظایف متخصص جراح مغز و اعصاب

پزشک متخصص جراح مغز و اعصاب کار جراحی مغز، نخاع و اعصاب محیطی را برای برداشتن تومور، تسکین درد مزمن و درمان جراحت ها، بیماری های عروقی و بیماری هایی نظیر پارکینسون و صرع انجام می دهد. او همچنین از جراحی برای درمان هیدروسفالی، تشکیل غیرعادی مایع مغزی نخاعی در مغز، استفاده می کند. ممکن است جراحان مغز روی اصلاح بدشکلی ها و درمان بیماری های نخاعی مانند اختلال زوال تدریجی ستون فقرات و اسکلروز تمرکز کنند. سایر حوزه های تخصصی شامل جراحی عصب کودکان و پرتوجراحی، استفاده از تشعشعات برای درمان تومور، می شود.

وظایف روزانه متخصص جراح مغز و اعصاب

روز متخصص جراح مغز و اعصاب خیلی زود، معمولا بین ۵ و نیم تا ۷ صبح، شروع می شود. اولین مسوولیت روزانه ی متخصص جراح مغز و اعصاب این است که برای حل مشکلات سیستم عصبی جراحی انجام دهد اما وظایف دیگری هم برعهده دارد. این وظایف شامل معاینه و تشخیص بیمارانی که به بیمارستان مراجعه می کنند می شود و این کار غیرقابل پیش بینی است چون نمی توان به بیماران اورژانسی وقت قبلی داد. دکتر جراح مغز و اعصاب همچنین باید با خانواده ی بیمار ملاقات کند و آخرین اطلاعات درمورد جراحی را به خانواده اطلاع دهد، سوابق بیمار را ثبت کند، نسخه بنویسد و فرم ها را کامل کند.

ساعات کار