لیپولیزیک

لیپولیزیک

لیپولیزیک

لیپولیزیک در این روش، فسفاتیدیل کولین (PPT) و سدیم دی ‌اکسی ‌کولات به داخل پوست و یا بافت چربی زیر پوست تزریق می‌شود تا سلول‌های چربی را حل کند.

برخی از درمان‌های لیپولیزیک حاوی ویتامین‌هایی نیز در محلول تزریقی هستند. این محلول‌ها رسوبات چربی را حل کرده و سپس چربی توسط بدن دفع می‌شود.

PPT به منظور جلوگیری و درمان انسداد رگ‌های خونی از طریق ذرات چربی (آمبولیسم چربی) و به عنوان محافظ کبدی، از طریق تزریق داخل وریدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این درمان باعث می‌شود چربی قسمت‌های خاصی از بدن، جدا شده و سپس با سوخت و ساز بدن جذب شوند.

تعداد دفعات درمان‌ها از فرد به فرد متفاوت است، و بستگی به نوع چربی، محل چربی در بدن و اندازه بدن دارد. به طور کلی، برای تکمیل درمان، ممکن است به دو تا چهار جلسه با فاصله‌ زمانی دو ماه نیاز باشد.

آر اف یا رادیو فرکانسی

در روش RF که به نام رادیوفرکانسی نیز شناخته می‌شود، از انرژی الکترومغناطیسی برای تأثیر بر لایه‌های چربی زیر پوستی و تولید گرما برای تجزیه چربی استفاده می‌شود. گرمای تولید شده نه تنها به تحریک کلاژن کمک می‌کند، بلکه باعث افزایش گردش خون شده و پوست را نیز محکم می‌کند.

پس از درمان، چربی‌ها کاهش می‌یابند و پوست شکم در ناحیه شکمی سفت‌تر می‌شود. در طول درمان با خنک شدن پوست که هیچ دردی برای بیمار ندارد، بیمار احساس گرمای شدید می‌کند. معمولا با توجه به اهداف هر بیمار، به دو تا سه جلسه درمان در طول دو تا سه هفته نیاز است.

کرایولیپولیز

در روش کرایولیپولیز که یک روش درمانی لیپولیزیک است یک اپلیکاتور غیرتهاجمی، خنک کننده‌ی کنترل شده‌ای را به محل درمان، مخصوصا به چربی‌های زیرین مورد نظر اعمال می‌کند. پوست سطحی و سایر بافت‌های اطراف آن تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند. قسمت چربی به یک هندپیس که بین دو صفحه فلزی قرار دارد کشیده شده و سلول‌های چربی در معرض سردی شدید قرار می‌گیرند، در این زمان فرآیند برداشت طبیعی چربی آغاز شده و به تدریج ضخامت لایه چربی کاهش می‌یابد.

هنگامی که سلول‌های چربی تحت درمان بصورت بلور (یخ زده) درآمدند، می‌میرند و به طور طبیعی و برای همیشه از بدن حذف می‌شوند. نتیجه حاصل نشان‌ دهنده‌ی کاهش قابل توجه و قابل اندازه‌گیری چربی در محل درمان است. بیماران معمولا در مدت سه هفته، متوجه کاهش 20 تا 25 درصدی میزان چربی در محل درمان می‌شوند . نتایج چشمگیرتر به طور معمول 1-3 ماه پس از درمان مشاهده می‌شود.

لیپوماساژ (LPG)

لیپوماساژ یک روش مکانیکی از درمان های لیپولیزیک است که ترکیبی از مکش تنظیم شده و دو غلطک است که پوست را به طور متقارن و ریتمیک باز و بسته می‌کند. با کاهش چسبندگی در عمیق ترین لایه چربی، جریان خون افزایش می‌یابد، در نتیجه اجازه می‌دهد که ضایعات متابولیک از طریق روش‌های طبیعی فیزیولوژیکی در بدن عبور کنند.

همزمان، بافت‌هایی که پوست را به عضله متصل می‌کنند، در حالت کشیده قرار دارند. با درمان‌های مکرر، سلول‌های چربی کوچک شده و تغییر شکل می‌دهند. پس از اولین استفاده از این روش، نتایج را احساس خواهید کرد. حجم و تراکم محل درمان کمتر شده و پوست نرم‌تر و صاف‌تر می‌شود. یک جلسه درمان حدود 35 تا 45 دقیقه طول می‌کشد، پس از 6 جلسه نتایج شدت بیشتری می‌یابد.

ساعات کار