لیزر رفع موهای زاید بدن

neginsalamatehakim . لیزر رفع موهای زاید بدن. نگین سلامت حکیم

لیزر رفع موهای زاید بدن

دستگاهی است که فرایند از بین بردن مو‌های ناخواسته یا موهای زائد را با استفاده از قرار گرفتن در معرض پالس لیزر نور انجام می‌دهد و منجر به از بین بردن فولیکول مو و عدم رشد مجدد مو می‌شود. این دستگاه‌ها از اواسط دهه ۹۰ میلادی به صورت تجاری در دسترس قرار گرفته‌اند. از اولین مقالات منتشر شده در خصوص لیزر رفع موهای زائد توسط گروهی در بیمارستان عمومی ماساچوست در سال ۱۹۹۸ نوشته شده‌است. لیزر برداشتن موهای زائد به‌طور گسترده‌ای در کلینیک‌ها و حتی در خانه به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. بررسی بسیاری از متدهای استفاده از لیزر برای برداشتن مو، روش‌های ایمنی و تأثیرات آن‌ها منتشر شده‌است

چگونه کار میکند؟

اصل اولیه در استفاده از لیزر مو حذف photothermolysis انتخابی (SPTL)، استفاده از یک طول موج از نور و پالس مدت دار برای به دست آوردن اثر مطلوب در بافت هدف و حداقل اثر منفی بر بافت اطراف است. لیزر می‌تواند باعث آسیب موضعی و گرمایشی در بخش‌های تیره‌ای که باعث رشد مو هستند و به آن‌ها ماده ملانین می‌گویند در ناحیه فولیکول مو می‌شود در حالی که هنوز بقیه پوست گرم نشده‌اند. نور توسط بخش‌های تیره جذب می‌شود بنابراین در بخش‌های تیره مورد نظر پوست با سرعت بیشتر و با شدت جذب صورت می‌گیرد. این ماده هدف تیره یا chromophore می‌تواند طبیعی یا مصنوعی باشد می‌تواند رنگ شده باشد ملانین نقش اصلی و اولیه chromophore را در همه نوع دستگاه لیزری حذف مو که حال حاضر در بازار هستند، دارد. ملانین به‌طور طبیعی در پوست عامل تعیین رنگ پوست و رنگ مو است و دو نوع ملانین در مو وجود دارد. ملانین نوع Eumelanin به رنگ قهوه‌ای یا سیاه است در حالیکه pheomelanin در موهای بلوند یا قرمز رنگ است. به دلیل جذب انتخابی فوتون‌های نور لیزر معمولاً فقط موهای سیاه و سفید یا قهوه‌ای مو می‌تواند برداشته شود. لیزر با بخش تیره و درشت مو بهتر کار می‌کند. پوست روشن و موهای تیره هستند یک ترکیب ایدئال برای مؤثر بودن و تولید بهترین نتایج در کار با لیزر است، اما درحال حاضر لیزرهای جدید قادر به هدف قرار دادن موهای سیاه با پوست تیره هستند.
روند استفاده

پیش از این از روش درمانی لیزر برای رفع موهای زائد تنها برای افراد با رنگ پوست روشن استفاده می‌شد اما با پیشرفت تکنولوژی، امروزه این جراحی برای بیماران با رنگ پوست تیره هم انجام می‌شود و برای آن‌ها امن بوده و خطری ندارد. برای از بین بردن موهای زائد در بیشتر افراد باید چند مرحله لیزر انجام شود. در برخی موارد ممکن است که زمان از بین رفتن موهای زائد چندین سال زمان ببرد. باید به مراقبت‌هایی که پس از انجام لیزر نیاز است توجه داشت. تشخیص اسن که چه کسی به انجام لیزر نیاز دارد و تا چه میزان باید این کار را انجام دهد تا کاملاً موها رفع شوند، غیرممکن است. بهترین و موثرترین شیوه برای درمان موهای زائد موجود در قسمت بازو، سینه، پشت و شانه است. دوره درمان لیزر به دلیل متفاوت بودن افراد و الگوی رشد موها، در هر فرد متفاوت است اما به‌طور میانگین برای برطرف شدن موها بین ۳ تا ۷ جلسه نیاز است این روش اصلی تر روش برای از بین بردن موهای زائد در دنیا است.
تعداد جلسات

رشد مو در چند مرحله (آناژنهای تلوژنهای کاتاژن: مرحله پسرفت) و یک لیزر می‌تواند تنها تحت تأثیر قرار در حال حاضر فعال و در حال رشدفولیکول‌های مو (اوایل آناژن). از این رو چندین جلسه مورد نیاز برای کشتن مو در تمام مراحل رشد. درمان‌های متعدد بسته به نوع مو و رنگ پوست نشان داده شده‌است به ارائه دراز مدت کاهش، بسیاری از بیماران نیاز به یک حداقل از هفت درمان است. زمان پارامترهای متفاوت از دستگاه به دستگاه اما تولیدکنندگان و پزشکان به‌طور کلی توصیه می‌کنیم انتظار از سه تا هشت هفته بین جلسات بسته به منطقه تحت درمان است. تعداد جلسات بستگی به پارامترهای مختلف از جمله منطقه از بدن که تحت درمان با رنگ پوست درشتی مو، دلیل، برای , هیرسوتیسمو جنس. درشت تیره مو، در، پوست روشن، ساده‌ترین راه برای درمان. برخی از مناطق (به ویژه مردان چهره) ممکن است نیاز به‌طور قابل ملاحظه‌ای بیشتر درمان برای رسیدن به نتایج مورد نظر. لیزر کار نمی‌کند به خوبی در نور-رنگ مو قرمز رنگ مو مو موهای سفید را به عنوان به خوبی به عنوان جریمه از هر رنگ مانند vellus. برای بیماران با پوست تیره‌تر، سیاه، مو بلند پالسی Nd:YAG با نوک خنک‌کننده می‌تواند بی‌خطر و مؤثر استفاده می‌شود که توسط یک پزشک با تجربه. به‌طور معمول ریختن درمان موهای طول می‌کشد حدود دو تا سه هفته. این موها باید مجاز به سقوط کردن را در خود دارد و نباید دستکاری توسط بیمار برای برخی از دلایل عمدتاً برای جلوگیری از عفونت. کشیدن موها پس از یک جلسه می‌تواند دردناک تر و همچنین مقابله با اثرات درمان است.
عوارض

برخی از نرمال عوارض جانبی ممکن است رخ دهد پس از درمان حذف مو لیزر از جمله خارش پوست صورتی و قرمزی و تورم در اطراف منطقه درمان یا التهاب فولیکول (فولیکولی ادم). این عوارض جانبی به ندرت بیش از دو یا سه روز. دو تا از رایج‌ترین عوارض جانبی جدی هستند آکنه و تغییر رنگ پوست است. برخی از سطح از درد نیز باید انتظار می‌رود در طول درمان. کرم‌های بیحس‌کننده در دسترس هستند در بسیاری از کلینیک‌ها گاهی اوقات برای هزینه‌های اضافی. برخی از کرم‌های بیحس‌کننده در دسترس هستند بیش از حد. استفاده از کرم‌های بیحس‌کننده بر پوست نواحی تحت درمان در یک زمان باید اجتناب شود به عنوان این است به‌ طور جدی صدمه و حتی کشته بیماران. به‌طور معمول، کرم استفاده می‌شود حدود ۳۰ دقیقه قبل از عمل. شکر و تخم مرغ در این منطقه پس از درمان کمک می‌کند تا از بین بردن عوارض جانبی سریعتر. آمریکا و کیلمر گزارش یک مطالعه یک رمان دستگاه از دیود هندپیس با نقطه اندازه که با استفاده از خلاء به کمک مکش به کاهش سطح درد در ارتباط با درمان با لیزر است. عوارض جانبی ناخواسته مانند کم‌کاری یا بیش از حد رنگدانه‌ها یا در موارد شدید، سوزش پوست تماس برای تنظیم در لیزرهای انتخاب یا تنظیمات. خطرات شامل احتمال سوختن پوست یا تغییر رنگ پوست hypopigmentation (لکه‌های سفید), شعله‌ور شدن آکنهو تورم در اطراف فولیکول مو (به عنوان یک واکنش طبیعی) و زخم تشکیل پورپورای و عفونتاست. این خطرات را می‌توان با درمان مناسب نوع لیزر مورد استفاده در تنظیمات مناسب برای فرد و نوع پوست و درمان منطقه است. برخی از بیماران ممکن است عوارض جانبی از یک آلرژی یا حذف مو ژل با استفاده از برخی از انواع لیزر یا به یک کرم بیحس‌کننده یا به سادگی به این منطقه بیش از حد به زودی در رابطه با درمان. عوارض جانبی این عمل روی بیمار تنها در صورتی بروز پیدا می‌کند که توان مورد استفاده بالاتر از حد تحمل بیمار باشد. این عوارض شامل صورتی یا قرمز شدن پوست، تورم در محل و اطراف محل لیزر است. این عوارض بیش از دو یا سه روز ادامه پیدا نمی‌کند. از این عوارض می‌توان با استفاده از ژل یا پایین آوردن توان لیزر اجتناب نمود. در صورت استفاده نکردن از عینک محافظ برخورد لیزر به چشم، این طول موج توسط کرنا (cornea) جذب شده و باعث سوزش چشم و ناتوانای در بینایی به مدت چند روز می‌شود. در صورتی که اپراتور از الزامات امنیتی استفاده از دستگاه پیروی کند هیچ گونه خطری وی را تهدید نخواهد نمود. به علت من بودن توان دستگاه، این لیزر هیچ تأثیر سویی روی اجزاع داخلی و پوست اپراتور در طولانی مدت نخواهد گذاشت و در صورت استفاده از عینک محافظ، چشم اپراتور نیز ایمن خواهد بود.

ساعات کار