جراحی پیشانی

neginsalamatehakim . جراحی کوتاه کردن پیشانی . نگین سلامت حکیم

جراحی پیشانی

جراحی پیشانی

برجستگی پیشانی در ناحیه ابرو و اطراف آن باعث خشن نشان داده شدن چهره می شود این مسئله در آقایان بسیار شایع تر از خانم هاست و علت به وجود آمدن آن رشد بیش از حد سینوس ها پس از بلوغ یا عوامل وراثتی است.

انتخاب راهکار برای اصلاح پیشانی برجسته یا ناندرتال به میزان برجستگی بستگی دارد و در صورت کم بودن برجستگی درمان با روش های غیر جراحی نیز مقدور است.

کدام پیشانی بلند محسوب میشود؟

خط رویش مو در خانم ها به طور معمول از 4 تا 6 سانتیمتر بالاتر از ابروها شروع می شود. در واقع خط رویش مو به طور طبیعی باید در اطراف نقطهای که شیب عمودی پیشانی تمام می شود و شیب رو به عقب آن به سمت پوست سر آغاز میشود، قرار داشته باشد. اگر خط رویش مو جایی بالاتر از این نقطه شروع شود، می تواند از نظر ظاهری حالت ناخوشایند و غیرجذابی داشته باشد.

عوامل مؤثر بر طول پیشانی

مهم ترین عامل در موفقیت جراحی کوتاه کردن پیشانی، میزان انعطاف پذیری و نرمی پوست سر است. در واقع اگر پوست سر یک شخص نسبتاً نرم و انعطاف پذیر باشد یا به عبارتی بتوان پوست سر او را آزادانه به عقب و جلو حرکت داد، پس میتوان به راحتی پوست سر را به طرف جلو کشید یا خط رویش مو در پیشانی را پایین آورد. اما در صورتی که پوست سر انعطاف پذیری لازم را نداشته باشد، ممکن است پایین کشیدن آن جهت کوتاه کردن پیشانی به راحتی امکان پذیر نباشد. گاهی اوقات در چنین شرایطی به دو مرحله جراحی برای کوتاه کردن پیشانی نیاز است.

عوامل دیگری که باید در عمل جراحی کوتاه کردن پیشانی مورد ملاحظه قرار بگیرد، شامل میزان پرپشتی موها، وجود پیچش یا طره مو در خط رویش مو و سابقه ریزش مو به صورت ارثی در اعضای خانواده بیمار می باشد.

جراحی کوتاه کردن پیشانی در کلینیک زیبایی 

جراحی کوتاه کردن پیشانی را میتوان همزمان با جراحی لیفت ابرو انجام داد، اما لازم نیست که این دو عمل زیبایی الزاماً با هم انجام شود. همچنین باید به خاطر داشته باشید که کوتاه کردن پیشانی ضرورتاً باعث بالا رفتن ابروها نخواهد شد.

بهترین کاندیداها برای جراحی کوتاه کردن پیشانی

اگر شما در مورد اندازه یا ارتفاع پیشانی خود نگرانی دارید و فکر میکنید که اندازه پیشانی شما با سایر ویژگی های چهره شما همخوانی ندارد، پس احتمالاً جراحی کوتاه کردن پیشانی یا پایین آوردن خط رویش مو برای شما گزینه مناسبی خواهد بود. اما لازم است شما انتظارات واقع بینانه ای از نتایج قابل دستیابی با این عمل داشته باشید و نسبت به خطرات و عوارض جانبی ناشی از آن نیز آگاه باشید.

روش انجام جراحی کوتاه کردن پیشانی

در جریان این عمل، یک بریدگی با شکل نامنظم در فاصله بین جلوی خط فعلی رویش مو و پوست پیشانی ایجاد می شود. سپس قسمتی از پوست سر که حامل مو میباشد، به طرف جلو کشیده می شود. نکته بسیار مهم برای جراح متخصصی که این عمل را انجام میدهد آن است که با تکنیک برش تریکوفایتیک آشنایی داشته باشد. این تکنیک به معنی آن است که برش روی پیشانی به گونه ای زده شود که بعداً مو بتواند بر روی آن رشد کند و جای زخم ناشی از بریدگی را بپوشاند. همچنین جراح باید بتواند جهت رویش موها را خوب تشخیص دهد و سلامت رگ های خونی و جریان خون در پوست سر را نیز به خوبی حفظ کند. اینها همه جزئیات فنی دقیقی هستند که در نظر گرفتن آنها باعث تضمین بهترین نتایج ممکن از این جراحی میشود. جراحی کوتاه کردن پیشانی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

مراقبت های بعد از جراحی کوتاه کردن پیشانی

بعد از پایان عمل جراحی یک پانسمان سبک روی پیشانی قرار داده می شود که معمولاً یک روز بعد از عمل، برداشته میشود. بخیههای محل بریدگی هم بعد از 3 تا 7 روز کشیده می شود. معمولاً بیمار بعد از این جراحی ناراحتی زیادی ندارد و خیلی خوب میتواند آن را تحمل کند. قسمت عمده افرادی که جراحی کوتاه کردن پیشانی را انجام میدهند، قادرند بعد از 3 تا 7 روز از زمان عمل به محل کار خود باز گردند. بیمار باید در طی یک سال اول بعد از عمل، موهای خود را به حالت چتری آرایش کند تا خط بریدگی در پیشانی را بپوشاند. البته معمولاً خیلی بعید است که بعد از 3 ماه دیگر نیازی به پوشاندن خط رویش مو وجود داشته باشد. در واقع خیلی از افراد که جراحی کوتاه کردن پیشانی را انجام میدهند، میتوانند از چند هفته بعد از این عمل، موهای خود را به طرف عقب یا بالا شانه کنند.

 

ساعات کار