هایفوتراپی

هایفوتراپی

هایفوتراپی

هایفوتراپی چیست؟

هایفو به معنی امواج اولترا سوند با تمرکز بسیار بالا می باشد.روش درمانی هایفوتراپی HIFU، در واقع عمل جوانسازی و سفت شدن پوست به وسیله همگرا نمودن امواج صوتی توسط عدسی می‌باشد.

پیش از این امواج ماوراء صوت برای تشخیص اعضاء درونی بدن و تعیین سلامتی جنین مورد استفاده بوده است.
در روش هایفوتراپی لایه عمقی پوست مورد هدف قرار گفته و لایه اپیدرم دست نخورده باقی می‌ماند.

بعبارت دیگر کانون امواج اولتراسوند در زیر پوست است و در زمان عبور از سطح پوست انرژی امواج جذب پوست نشده و تغییر قابل توجهی در سطح پوست ایجاد نمی‌شود.

درمان با این روش در یک جلسه انجام می‌شود و عوارض جانبی خاصی بجز قرمزی و تورم موقت پوست ندارد. تأثیر اولیه آن بلافاصله بعد از درمان دیده می‌شود و اثر بلند مدت آن ۳ ماه بعد شروع می‌شود.

برای اولین بار در دهه ۱۹۴۰ از امواج صورت برای از بین بردن تومور پروستات استفاده شد. ایده استفاده از امواج هایفو برای لیفت غیر جراحی صورت در سال ۲۰۱۲ توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تأیید شد و بتدریج این روش درمانی در سایر کشورها توسعه پیدا کرد.

نقاط حرارتی بر اثر امواج صوت در عمق ۴٫۵ میلی‌متری پوست موجب تحریک فیبروبلاست‌ها برای تولید کلاژن و الاستین می‌شود. تأثیر درمان بلافاصله بعد از هایفوتراپی به شکل سفت شدن پوست و رفع افتادگی‌های آن شروع می‌شود و فرایند کلاژن سازی تا ماه‌ها بعد ادامه یافته و لیفت صورت تکمیل می‌شود.

در افرادی که تمایل به عمل جراحی لیفت صورت ندارند و یا به دلیل بیماری دیگری بیهوشی و جراحی ممنوعیت دارد هایفوتراپی می‌تواند بعنوان جایگزین استفاده شود.
عملکرد این دستگاه در یک جلسه میباشد.و نتیجه درمان بلافاصله پس از پایان کار مشهود بوده و تا 2 ماه بعد از آن کامل می گردد.

ساعات کار