چال گونه

neginsalamatehakim . چال گونه. نگین سلامت حکیم

چال گونه

چگونگی جراحی چال گونه

جراحی چال گونه : امروزه افراد بسیاری خواهان چال خنده می باشند و با انجام این جراحی می خواهند جذابیت چهره خود را دو چندان کنند. در ادامه به بیان توضیحاتی در رابطه با نحوه انجام این جراحی و مراقبت های بعد از جراحی چال گونه پرداخته شده است.

نحوه انجام جراحی چال گونه

عمل جراحی چال گونه جراحی بسیار ساده ای است که تحت بیهوشی موضعی و به شکل سرپایی انجام می ‌شود. در این حالت شما هنگام انجام عمل جراحی بیدار هستید و احساس درد و ناراحتی ندارید. درصورتی‌ که نیاز به بیهوشی عمومی در زمان جراحی چال گونه وجود داشته باشد، باید هماهنگی ‌های لازم در این رابطه انجام شود.

جراحی ظرف چند دقیقه قابل انجام می باشد و بیمار می ‌تواند بلافاصله پس از جراحی به خانه برگردد. همچنین فرد معمولاً می‌تواند فعالیت ‌های عادی خود را بلافاصله پس از عمل جراحی آغاز کند. در این حالت از پروتز استفاده نمی‌ شود.

مراقبت ‌های قبل از جراحی چال گونه

پیش از جراحی ، نکته های زیر را رعلایت کنید:

 • حداقل ۶ ساعت قبل از انجام جراحی چیزی نخورده یا ننوشید.
 • حداقل ۲ هفته قبل از عمل و ۲ هفته بعد از جراحی چال گونه از سیگار کشیدن خودداری کنید.
 • حداقل ۱ هفته قبل از عمل جراحی مصرف الکل را قطع کنید.
 • در صورت وجود درد یا ناراحتی به هر علتی قبل از عمل جراحی از استامینوفن یا پاراستامول استفاده کنید.
 • صبح روز جراحی و حتی قبل از عمل جراحی ، دوش بگیرید و کل بدن خود را شستشو کنید.
 • در روز عمل جراحی از لنز های چشمی، لاک ناخن، جواهرات و هیچ نوع لوازم آرایشی مصرف نکنید.
 • راهنمایی و دستورالعمل های دکتر خود درباره سلامت دهان را حداقل ۲ هفته قبل و ۲ هفته پس از جراحی چال گونه رعایت کنید.

در جراحی چال لپ از چه ابزاری استفاده می شود؟

در این نوع از جراحی ابزار نمونه ‌برداری در ناحیه گونه (بافت داخلی گونه) وارد می‌شود و با حرکت چرخشی در ناحیه بافت گونه، بافت چربی و عضله گونه برداشته می ‌شود. بنابراین یک مقدار گرد از این بافت ‌ها برداشته و بدون آسیب وارد شدن به پوست، یک سوراخ کم‌ عمق در زیر پوست به وجود می آید.

بخیه جذبی برای جراحی

بخش برداشته ‌شده در ادامه با استفاده از بخیه جذبی از داخل پوست گونه (عضله) و از یک سمت شکاف بسته می‌شود و در ادامه توسط سیستم بدن بازسازی می شود. با استفاده از این عمل ، یک چال بر روی گونه شما ایجاد می ‌شود که در بسیاری از مواقع حتی بدون لبخند زدن نیز قابل مشاهده خواهد شد.

در هر صورت پوست شما در طول یک یا ۲ هفته مجدداً هموار می ‌شود. در این حالت برش داخلی ایجاد شده در عضله صورت ، می ‌تواند یک چال در زمان لبخند زدن ایجاد کند. این نوع برای انواع گونه ها قابل استفاده می باشد اما بهتر است گونه فرد در زمان جراحی چال‌ گونه چاق و تپل نباشد.

برجستگی زیاد چال لپ

اگر بعضی افراد به دنبال چال‌ هایی باشند که برجستگی زیاد داشته باشد، از روشی وسیع تر همچون تزریق چربی و تزریق ژل می ‌توان استفاده کرد تا شکل کلی استخوان ‌های گونه اصلاح شود و با بالا کشیدن ناحیه میانی صورت، نقش موثر در بازیابی شادابی و بازیابی صورت فرد داشته باشد.

مراقبت‌های بعد از جراحی چال گونه

 • از مواد نوشیدنی یا غذای سرد یا گرم تا هنگامی که حالت بی‌هوشی موضعی شما به ‌طور کامل رفع نشده، استفاده نکنید تا بعد از ریکاوری حس لامسه خود در دهان را مجددا به دست آورید و بتوانید از وارد شدن آسیب به‌ واسطه مصرف غذاها و نوشیدنی‌ های بسیار داغ یا سرد جلوگیری نمائید.
 • بهداشت دهان خود را برای حداقل ۱۵ روز بعد از عمل جراحی چال گونه به‌ دقت رعایت کنید.
 • از دهان‌ شویه «کلرهگزیدین» بعد از مصرف غذا یا نوشیدنی برای یک دوره ۱۵ روزه پس از عمل جراحی استفاده نمائید.
 • داروهای آنتی‌ بیوتیک تجویز شده توسط پزشک را برای یک دوره کامل استفاده نمائید.
 • برای کنترل درد احتمالی شما می ‌توانید پاراستامول مصرف کنید. در صورتی ‌که به‌ این ‌ترتیب نتوانستید درد خود را کنترل کنید، با متخصص خود تماس بگیرید.
 • اگر با افزایش ورم کبودی یا درد یا علائم نامطلوب دیگر پس از عمل چال‌ خنده رو به رو شدید با پزشک خود تماس بگیرید. همچنین نیاز است در طول ۵ تا ۱۰ روز پس از جراحی برای کشیدن بخیه ‌های احتمالی و معاینات مورد نیاز با پزشک خود ملاقات کنید. عمل جراحی چال گونه یک راه ساده برای ایجاد چال بر روی گونه یا چانه می باشد که در حالت بی‌هوشی موضعی در یک روز برای افراد قابل انجام است.

ساعات کار