چاق شدن ساق پا

چاق شدن ساق پا

چاق شدن ساق پا

مزایای چاق شدن ساق پا

  •  ساق پا را خوش‌فرم و برجسته می‌کند
  • عضلات ساق پا را به میزان متناسبی افزایش می‌دهد.
  • بدشکلی‌های ایجادشده براثر تصادف یا ناهنجاری‌های مادرزادی را برطرف می‌نماید.
  • نمای کلی بدن را بهبود می‌بخشد.
  • اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد.
  • انجام این فرایند برای بدنسازان و ورزشکاران مفید است.

متقاضیان چاق شدن ساق پا

فردی که به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا نیست، سابقه ابتلا به اختلالات لختگی خون را ندارد، سیگار نمی‌کشد و خواهان افزایش حجم عضله یا بزرگ کردن انحنای ناحیه ساق پا و به‌ویژه قسمت داخلی ساق پا است، مناسب‌ترین متقاضی برای انجام عمل جراحی چاق شدن ساق پا می‌باشد. افراد دارای بافت زخم قابل ‌ملاحظه، افراد دارای گردش خون ضعیف یا به‌شدت کم و افرادی که انتظارات واقع‌بینانه‌ای ندارند ممکن است متقاضی مناسبی برای عمل جراحی پروتز ساق پا نباشند.

روش‌های چاق کردن ساق پا

پروتز ساق پا

 

پروتز ساق پا برای افرادی مناسب است که دوست دارند عضلات آن‌ها مخصوصاً عضلات داخلی و فوقانی ساق پایشان حجیم‌تر یا برجسته‌تر باشد.

فرایند

در طی فرایند پروتز ساق پا، برش کوچکی در چین طبیعی پوست ناحیه پشت زانو ایجاد می‌شود. از طریق این برش، یک پروتز سیلیکونی جامد و به شکل ساختار ساق پا، در قسمت داخلی پا درست در بالای عضله ساق پا اما در زیر فاشیا (بافت ضخیم و فیبری اطراف عضله) قرار داده می‌شود. اندازه پروتز بین 60 تا 220 سی‌سی است و اندازه پروتزهای سفارشی ساخته‌شده گاهی بزرگ‌تر از این میزان می‌باشد و قبل از جراحی و پس از صحبت با پزشک در مورد اندازه پروتز تصمیم‌گیری می‌شود.

نتایج

در هر جراحی زیبایی که طی آن از پروتز استفاده می‌شود، نتایج آن می‌تواند چندین سال دوام داشته باشد. با این ‌حال با بالا رفتن سن فرد و بروز تغییرات طبیعی در بدن، ممکن است پس از مدتی ظاهر یا ساختار پروتزها به شکل سابق به نظر نرسد. بیمار می‌تواند در زمان مناسب پروتز دیگری را جایگزین آن کرده یا آن را بردارد. بیشتر پروتزها به‌گونه‌ای ساخته ‌شده‌اند که بین 10 تا 15 سال دوام دارند.

خطرات و عوارض

در هر عمل جراحی، خطرات احتمالی وجود دارد. اگر چه عوارض جدی به ‌ندرت روی می‌دهند اما پزشک به تمام بیماران در مورد عوارضی مثل بروز جای زخم، احساس درد به مدت 1 تا 4 هفته، بروز کبودی، بی‌حس شدن ناحیه عمل جراحی و اطراف جای زخم، قابل ‌لمس یا دیده شدن لبه پروتز، عدم تقارن هر دو ساق پا، باز شدن زخم، نمایان شدن پروتز، تجمع مایع (سروما، هماتوم)، عفونت، خونریزی، سندرم کمپارتمان، آسیب‌دیدگی عصب و رگ، نکروز پوستی، خطرات مرتبط با لیپوساکشن، لخته شدن خون، جابجا شدن پروتز، انقباض کپسول دور پروتز و مشکلات مربوط به بی‌هوشی اطلاع می‌دهد.

هزینه چاق شدن ساق پا

هزینه جراحی چاق شدن ساق پا بسته به نوع پروتز استفاده‌شده و تعداد پروتزهای که برای حاصل شدن نتیجه دلخواه استفاده می‌شود، کمی متفاوت است.

تزریق چربی

فرایند

روش چاق شدن ساق پا به‌ وسیله تزریق چربی (برای مثال پیوند چربی یا تزریق چربی) برای افرادی مناسب است که خواهان چاق شدن ساق پا و به‌خصوص بخش پایینی یا ناحیه مچ پا که با پروتز قابل اصلاح نیست، می‌باشند. این افراد غالباً دارای ناهنجاری‌های مادرزادی نظیر پا چنبری هستند. در این روش، چربی از طریق لیپوساکشن از قسمتی از بدن معمولاً شکم، پهلوها یا ران‌ها که دارای چربی اضافه هستند، برداشته می‌شود.

سپس این چربی برای پالایش شدن، از سانتریفیوژ گذرانده می‌شود تا مایعات اضافی آن از بین برود. بعد از آن، پزشک در چین زیر زانو در فضایی که زیر فاسیا یا نیام ساق پا درست شده، برش بسیار کوچکی ایجاد می‌کند.

به‌وسیله کانولا حدود 75 تا 200 سی‌سی چربی به لایه‌های مختلف ساق پا (دقیقاً در بالای عضله و به درون چربی‌های موجود) تزریق می‌شود تا نتیجه مطلوب و دلخواه حاصل شود. فرایند چاق کردن ساق پا از طریق تزریق چربی تحت بیهوشی کامل انجام می‌گیرد. عمل جراحی 30/1 تا 2 ساعت طول می‌کشد.

دوره بهبودی

پس از اتمام فرایند، ممکن است در اثر بیهوشی احساس خواب‌آلودگی داشته باشید. بسیار مهم است که فردی همراه شما باشد تا شما را به منزل برساند و در طول شب در کنار شما بماند. توصیه می‌کنیم در شب پس از عمل استراحت کنید.

در تاریخ روز عمل زمانی در اختیارتان گذاشته می‌شود تا سؤالات خود را بپرسید و با ما در مورد نگرانی‌هایی که دارید، صحبت کنید. روز بعد یا ظرف چند روز پس از درمان برای انجام بررسی و معاینات پس از جراحی، بایستی دوباره به کلینیک مراجعه کنید.

باید انتظار بروز کمی تورم را داشته باشید این حالت به ‌تدریج فروکش می‌کند؛ اما تقریباً بلافاصله باید بتوانید نتایج درمان از جمله افزایش حجم تا تغییر شکل ساق پا را ملاحظه کنید. معمولاً بیماران پس از گذشت یک هفته می‌توانند به سر کار بروند اما توصیه می‌شود به مدت 4 تا 6 هفته فعالیت‌های خود را محدود کنند. پس از جراحی به فرد پیشنهاد می‌شود که به مدت چند هفته از جوراب‌های فشاری استفاده کنند.

نتایج چاق شدن ساق پا

چون بدن مقداری از چربی تزریق‌شده را جذب می‌کند توصیه می‌شود که بیمار تزریق چربی را هر سه ماه 2 تا 4 بار تکرار کند.

معایب تزریق چربی

عوارض مخصوص تزریق چربی عبارتند از:

نامساوی و نامتقارن شدن پا، در واقع هیچ راهی وجود ندارد که بتوان فهمید چه میزان از سلول‌های چربی تزریق‌شده زنده خواهند ماند. غالباً جراحان اصلاحات تکمیلی را بر روی ناحیه درمان شده انجام می‌دهند اما این کار نیز به‌خودی‌خود دارای تأثیرات جانبی منفی است.

  • خطر نکروز یا بافت‌مردگی چربی اضافه به‌وسیله تزریق
  • خطر بروز کیست‌های چربی

هزینه چاق شدن ساق پا

به علت اینکه نیازهای هر یک از بیماران متفاوت است و فرایندهای درمان برای موقعیت مخصوص به هر بیمار تهیه می‌شود، بنابراین کار دشواری است که هزینه استاندارد و یکسانی را برای چاق شدن ساق پا تعیین نمود. معمولاً هزینه تزریق چربی به میزان چربی برداشته‌ شده و اندازه ناحیه تحت درمان قرارگرفته و همچنین دستمزد پزشک بستگی دارد.

تزریق ژل‌

فرایند چاق شدن ساق پا

اسید هیالورونیک بسیار غلیظی که دارای منشأ غیر حیوانی (ماکرولان) است از طریق چندین برش میلی‌متری به‌طور عمیق تزریق می‌شود. فرایند درمان تحت بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد و شما در طی انجام آن کاملاً هوشیار هستید. این امر به شما این امکان را می‌دهد که تغییرات در حال اتفاق را ببینید.

ناحیه تحت درمان کاملاً بی‌حس می‌شود. تمام این فرایندها از طریق برش 2 میلی‌متری ایجادشده در چین پشت زانو انجام می‌گیرد. فرایند درمان حدود 45 دقیقه زمان می‌برد. بسته به میزانی که دوست دارید ساق پایتان چاق شود، می‌توان میزان متفاوتی از این ژل (10 میلی‌لیتر) را تزریق نمود.

نتایج چاق شدن ساق پا

به علت قابل‌ جذب بودن این ماده، نیاز است که هر 10 تا 12 ماه تزریق تکرار شود تا نتایج آن حفظ گردد. این امر باعث شده که هزینه تزریق به‌ طور قابل ‌توجهی از هزینه انجام جراحی بیشتر شود.

هزینه

هزینه تزریق ژل در ساق پا شامل مواردی مثل میزان ژل مورد نیاز برای دستیابی به نتیجه مورد نظر، نوع ژل مصرفی و دستمزد پزشک می‌باشد.

ساعات کار