آبدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی

توضیح ساده آبدومینوپلاستی : بریدن و برداشتن چربی های بزرگ شکم موارد : در چاقی های بزرگ و حجیم شکمی که معمولا بیرون زدگی بد فرم یا آویزانی دارند و به دلیل حجم زیاد چربی و افتادگی پوست به انواع ساکشن و لیپولیز جواب نمی دهند

توضیح کامل تر آبدومینوپلاستی : روشهای زیادی برای زیبایی اندام و حذف چربی‌های اضافی شکم وجود دارد البته بدون جراحی! اگر همه این روشها را امتحان کرده اید و نتیجه نگرفته اید ممکن است سراغ انواع جراحی زیبایی بروید. به گزارش آلامتو و به نقل از مجله سلامت؛ حتما برای شما نیز پیش آمده است که ورزش کردن و دراز و نشست رفتن باعث آب شدن چربی های شکمی نشود.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که چربی زیادی در شکم خود دارند و نمی‌توانند آن را با رژیم غذایی یا انجام تمرینات ورزشی آب کنند ، می‌توانید از فرایندی استفاده کنید که پزشکان به آن آبدومینوپلاستی می‌گویند.

در این جراحی، چربی‌ها و پوست اضافی شکم برداشته می‌شود، عضلات موجود در دیواره شکمی سفت‌تر می‌شود و همین امر موجب می‌گردد شکمی صاف و یک دست داشته باشید. به خاطر داشته باشید که ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن یکسان نیست.

اگرچه می‌توانید برای بهبود شرایط خود لیپوساکشن را به همراه جراحی آبدومینوپلاستی انجام دهید. همانطور که می‌دانید ابدومینوپلاستی یک جراحی بزرگ است و اگر می خواهید از این شیوه برای آب کردن چربی‌های شکمی خود استفاده کنید باید قبل از هر کاری مواردی را در ذهن داشته باشید.

چه کسانی بهترین نامزد برای انجام آبدومینوپلاستی هستند؟ معمولا جراحی آبدومینوپلاستی برای مردان و زنانی که از سلامت جسمی خوبی برخوردار هستند مناسب خواهد بود.

زنانی که بارداری‌های متعددی را تجربه کرده اند می توانند از این روش برای سفت تر کردن پوست شکم و کاهش چربی‌های آن استفاده کنند. همچنین جراحی آبدومینوپلاستی برای مردان و زنانی که زمانی چاق بوده اند و در حال حاضر رسوبات چربی اضافی دارند یا پوست اطراف شکمشان شل شده است می‌تواند گزینه خوبی باشد.

آماده سازی آبدومینوپلاستی

خوب اولین مرحله ای که پیش روی شما قرار دارد انتخاب جراح مناسب و مشورت گرفتن از اوست. در این جلسه، بهتر است در مورد اهداف و گزینه های زیر با پزشک صحبت کنید: آبدومینوپلاستی کامل : در این نوع جراحی، جراح سعی می‌کند شکم شما را از استخوان لگن خاصره تا استخوان لگن خاصره ببرد و سپس پوست، بافت و عضلات را شکل ببخشد.

ممکن است به مدت چند روز به لوله تخلیه نیاز داشته باشید. آبدومینوپلاستی جزئی: این نوع جراحی اغلب بر روی افرادی انجام می‌شود که رسوبات چربی در آن‌ها زیر ناف واقع شده است. در طول این فرایند،جراح ناف را حرکت نمی‌دهد و انجام آن دو یا چند ساعت به طول می‌انجامد.

اگر سیگاری هستید ممکن است پزشک از شما بخواهد سیگار کشیدن را حداقل به مدت دو هفته قبل از جراحی و دو هفته بعد از جراحی ترک کنید. ترک سیگار در این شرایط کافی نیست.

باید به طور کامل سیگار کشیدن را متوقف کنید زیرا اینکار باعث می‌شود عوارض شدیدتری بعد از جراحی ایجاد شود و فرآیند درمان کندتر شود. قبل از جراحی از رژیم‌های خودسرانه استفاده نکنید. وعده غذایی کامل و متعادل مصرف نمایید.

داشتن یک رژیم غذایی سالم به شما کمک می‌کند بهبودی خوبی داشته باشید. در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید به پزشک خود اطلاع دهید. مواردی همچون داروهای تجویز شده، داروهای گیاهی و سایر مکمل‌ها باید به پزشک گفته شوند.

ممکن است پزشک از شما بخواهد به مدت چند روز مصرف داروهای خاصی را متوقف کنید. قبل از انجام جراحی، منزل خود را آماده کنید. شما به موارد زیر نیاز خواهید داشت: بسته‌های یخ لباس راحت و شل وازلین صندلی مخصوص حمام بعد از جراحی باید فردی را داشته باشید که شما را تا منزل همراهی کند.

اگر تنها زندگی می‌کنید، بهتر است از دوستان خود بخواهید حداقل شب اول پیش شما باشند. برای این جراحی برنامه ریزی داشته باشید.

عوارض آبدومینوپلاستی

ممکن است چند روز بعد از جراحی تورم و درد را در بدن خود احساس کنید. پزشک داروهایی را برای این شرایط تجویز می‌کند و نحوه مدیریت درد را توضیح می‌دهد. ممکن است به مدت چند هفته یا ماه درد داشته باشید.

همچنین مواردی همچون کرختی، کبودی و خستگی در طول این مدت را ممکن است تجربه کنید. همانند سایر جراحی‌ها، این جراحی نیز ممکن است خطراتی در پی داشته باشد.

عوارض جانبی اگرچه نادر است اما می تواند در برگیرنده عفونت، خونریزی زیر پوست یا لخته‌های خونی باشد. اگر جریان خون شما ضعیف باشد، مبتلا به دیابت یا بیماری‌های قلبی، ریوی یا نارسایی کبدی باشید ممکن است عوارضی بعد از جراحی تجربه نمایید. همچنین ممکن است فرایند بهبود و درمان به درستی پیش نرود. همین امر موجب می‌شود زخم بیشتری بر روی بدن بماند.

اگر فرایند بهبود و درمان به کندی پیش رفت ممکن است به جراحی دوم نیاز داشته باشید. این جراحی زخم‌هایی را بر روی بدن بر جای می‌گذارد. اگرچه چنین زخم‌هایی در بیشتر موارد ناپدید می‌شود اما در برخی از موارد هرگز به طور کامل درمان نمی‌شود.

جراح شما کرم‌ها یا پمادهای خاصی را تجویز می‌کند که می‌تواند به بهبود زخم کمک فراوانی بکند.

ساعات کار